A pálya mérete
A pálya hossza 120-90 méter lehet.
Így néz ki egy pálya:

A játékosok
Egy csapatból tizenegy játékos lehet egyszerre a pályán: egy kapus, 10 mezőnyjátékos,ezért a fociban vannak különböző posztok.

A játék időtartama
Egy mérkőzés 90 percig, azaz kétszer 45 percig tart közötte 5-10 perces szünettel.
A kezdőrugás
A mérkőzés elején hajtja végre az a csapat, amelyik az előzetes sorsolást megnyerte.
A játék
A labda játékban van, amíg a játékvezető meg nem állítja azt. Akkor is, ha valamelyik lécet, vagy a bírót találja el. Játékon kívül van, ha – a levegőben vagy a földön – teljes terjedelmével elhagyta a pályát.
A gól
Gól az, amikor a labda teljes terjedelmével áthalad a gólvonalon a kapufa és a felsőléc között, és ha azt a gólszerző csapat játékosa nem kézzel vagy karral, hanem lábbal vagy fejjel juttatta a hálóba.
Súlyos szabálytalanságok és szankcióik
A rúgás, a gáncsolás, a feltartás és a lökés közvetlen szabadrúgást von maga után, illetve 11-est, ha a 6-oson, a büntetőterületen belül történik az eset.
A szabadrúgások
A közvetlen szabadrúgásból egyből gól lehet, a közvetettből csak két játékos érintése után.
A 11-es.
A büntetőt rugó játékos a 11-es pontra helyezi a labdát. Egyből lőnie kell, nem állhat meg a nekifutásban, a labdát nem passzolhatja le.
A bedobás
Ha az oldalvonalon hagyja el a labda a pályát, a másik csapat dobja be, mint amelyik kirúgta.